Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków- Bronowice

Zaproszenie

    „Stygmatyzacja i stygmatycy w perspektywie XXI wieku” to tytuł jednego z wykładów, które zostaną wygłoszone w czasie sesji naukowej, w ramach uroczystości jubileuszowych.

Archiwum organizatorów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

    Z okazji 800-lecia stygmatyzacji serafickiego ojca Franciszka oraz 45-lecia pierwszej wizyty św. Jana Pawła II w Polsce odbędą się zasługujące na uwagę wydarzenia w parafii pw. Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Krakowie – Bronowicach.

    Jak informuje proboszcz parafii, o. dr Eligiusz Dymowski OFM, wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek 16 września. Program przedstawia się następująco:

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

11.00 - Spotkanie kolekcjonerów i filatelistów w auli WSD

12.00 - uroczyste otwarcie wystawy filatelistycznej „Franciszkańska kolekcja na Jubileusz 800. rocznicy Stygmatów św. Franciszka” ( wystawie towarzyszy interesująca publikacja!)

14. 30 – rozpoczęcie sesji naukowo – duszpasterskiej. Jej moderatorem będzie o. Stanisław Mazgaj OFM,

    W ramach sesji zostaną wygłoszone następujące referaty:

- „Parafia pw. Stygmatów św. Franciszka w Krakowie - Bronowicach Wielkich. Uzupełniony zarys dziejów” – o. dr Eligiusz Dymowski ( Studium Franciszkańskie w Krakowie);

- „Raduję się w cierpieniach za was i w moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Kościoła (Kol. 1,24). Duchowość cierpienia ujęciu apostoła Pawła” – o. dr Edmund Urbański OFM ( Studium Franciszkańskie w Krakowie);

Reklama

- „Lecz ja nie pragnę się chlubić niczym poza krzyżem Pana naszego Jezusa Chrystusa. Stygmatyzacja i stygmatycy w perspektywie XXI wieku” - dr Patrycja Gąsiorowska (Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk);

- „Mistyka stygmatów na podstawie doświadczenia św. Franciszka z Asyżu” – dr hab. Marian Zawada OCD (WSD Księży Salezjanów);

- „Święty Franciszek i franciszkanie w gościnie u polskich romantyków” – prof. dr hab. Bogusław Dopart (Uniwersytet Jagielloński);

- „Święty Franciszek - jego dzieła i stygmaty w kolekcjonerstwie” - dr Jerzy Duda ( Ogólnopolski Klub Filatelistyczny Cracowiana)

Sesja zakończy się dyskusją, po czym o godz. 18.00 w kościele rozpocznie się Msza św. Będzie jej przewodniczył Wikariusz Prowincji, o. dr Norbert Cebula OFM.

    Na godz. 19. 00 zaplanowany jest koncert Stabat Mater G. B. Pergoleiege w wykonaniu Zespołu Instrumentów Dawnych „Intrada”. Soliści: Liliana Pociecha - sopran, oraz Iwona Sułkowska – Kozłowska – alt.

    Z kolei we wtorek, o godz. 18.00 rozpocznie się uroczysta Suma odpustowa, której będzie przewodniczył bp Damian Muskus OFM.

    Do udziału w jubileuszowych uroczystościach zaprasza Wspólnota Braci Mniejszych w Krakowie Bronowicach ( ul. Ojcowska 1).

    Więcej szczegółów na https://franciszkaniebronowice.pl

2024-09-12 16:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Litania do św. Maksymiliana Marii Kolbego

[ TEMATY ]

św. Maksymilian Kolbe

litania

Archiwum Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.
CZYTAJ DALEJ

Na Madagaskarze masowo znikają dzieci

2026-08-02 12:09

[ TEMATY ]

Madagaskar

Vatican Media

W raporcie policja Madagaskaru informuje o 172 zaginięciach w ciągu roku. 91 z nich to dzieci. Liczby rosną z miesiąca na miesiąc, a od czerwca porwania zdarzają się niemal codziennie. Niedawno w Nosy Be zaginęły dwie dziewczynki w wieku 8 i 13 lat - podaje Vatican News.

Jak wynika z raportu, ludzie znikają bez śladu. Najmłodsi są narażeni na ogromne ryzyko. Mogą paść ofiarą handlu organami. Proceder się rozprzestrzenia. Dzieci znikają ze stolicy, Antananarywy, ale także z krystalicznie czystego raju na Nosy Be, wyspy w wyspie, gdzie w kurortach mieszkają turyści za 2 tys. dolarów tygodniowo na głowę.
CZYTAJ DALEJ

Kościół w Ceucie organizuje czuwanie modlitewne w intencji pokoju

2026-08-09 18:37

[ TEMATY ]

modlitwa

Vatican Media

Kościół w Ceucie organizuje czuwanie modlitewne w intencji pokoju

Administrator apostolski diecezji Kadyksu i Ceuty, bp Ramón Valdivia, wezwał wszystkie parafie do zorganizowania czuwania modlitewnego w intencji pokoju, stabilności i sprawiedliwości w Ceucie. Modlitwa odbędzie się w nocy z 14 na 15 sierpnia, w wigilię uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Leona XIV.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję