Reklama

Niedziela Podlaska

Którędy droga do Nieba?

W dniach 14-16 listopada w Nadbużańskim Ośrodku Ewangelizacji w Drohiczynie odbyły się rekolekcje formacyjne członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które przebiegały pod hasłem: „Którędy droga do Nieba?”

Niedziela podlaska 49/2014, str. 4

[ TEMATY ]

rekolekcje

Mateusz Stefaniuk

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Rekolekcje poprowadził ks. Łukasz Suszko, zastępca diecezjalnego asystenta KSM oraz wicedyrektor Wydziału Młodzieży.

Ks. Łukaszowi w prowadzeniu rekolekcji pomagali: Marzena Chotycka, Joanna Bartoszuk, Katarzyna Krynicka – zastępca sekretarza Zarządu KSM DD oraz Mateusz Stefaniuk – zastępca prezesa KSM DD.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podczas naszych wspólnych trzydniowych rekolekcji, m.in. konferencji, prac w grupach, a przede wszystkim wspólnych Mszy św., pracowaliśmy nad tematami związanymi z modlitwą. Czas ten był idealnym momentem na chwilę refleksji dotyczącej własnego życia oraz zastanowienie się nad tym, jak sprawa modlitwy wygląda w moim życiu. Żyjemy każdym dniem, ciągle zabiegani, czasem zapominając o codziennej modlitwie, jej znaczeniu i mocy, ale podczas takich dni rekolekcji dostajemy okazję, aby zastanowić się, czy wzrastamy tak, jakby chciał tego od nas Chrystus.

Gościem specjalnym naszego weekendowego spotkania w Drohiczynie była bł. Karolina Kózkówna, obecna w obrazie i relikwiarzu, której 100-lecie męczeńskiej śmierci obchodzimy w tym roku. Mateusz Stefaniuk opowiedział nam krótką historię życia bł. Karoliny – patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, 16-latki, która zginęła w obronie czystości.

Weekend spędzony w Drohiczynie był bardzo owocny i z pewnością zaprocentuje w dalszym naszym życiu.

Wspomnienia uczestników:

Reklama

„Na tych rekolekcjach podobała mi się adoracja Jezusa. Mogłam wtedy skupić się nad swoim życiem i pomyśleć, co mogę w nim zmienić. Po spowiedzi czułam ulgę i radość. Praca w grupach odbywała się w miłej, przyjaznej atmosferze. Prowadzący rekolekcje na czele z ks. Łukaszem byli sympatyczni i dzielili się ze wszystkimi swoją energią. (…) Czas rekolekcji pozwolił mi na oderwanie się od codzienności i zbliżyć do Boga. Mogłam spokojnie, bez pośpiechu pomodlić się. Cieszę się z możliwości pobytu na rekolekcjach”.
Marta

„Rekolekcje te były dla mnie czasem owocnym, szczególnie podczas «lectio divina». Bardzo spodobał mi się pomysł spowiedzi pierwszego dnia (o wiele łatwiej układa się swoje życie, mając odpuszczone grzechy). Konferencje były ciekawe, dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, m.in. czym jest modlitwa pięciu palców papieża Franciszka. (…) Przyznam, że nie chciałem przyjeżdżać na te rekolekcje, ale nie żałuję, bo spędziłem ten czas w miłym towarzystwie i mogłem przeżyć weekend z Jezusem. Dziękuję za te rekolekcje”.
Uczestnik

„W tych rekolekcjach najbardziej podoba mi się ich atmosfera, którą stwarzają przede wszystkim ks. Łukasz oraz prowadzący. Jest wesoło i sympatycznie. (…) Rekolekcje pozwoliły nam się wyciszyć, zamyślić nad swoim życiem, poznać swoje słabości, ale były też momenty wspólnej zabawy, kiedy mogliśmy cieszyć się obecnością na tych rekolekcjach oraz nauką, którą z nich wynieśliśmy. Dziękuję, że mogłam tu z Wami być”.
Martyna

2014-12-04 10:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rekolekcje - warsztaty dla rodzin ofiar przemocy i wypadków komunikacyjnych

Stowarzyszenie "Przejście" i Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie zaprasza na rekolekcje - warsztaty dla rodzin ofiar przemocy i wypadków komunikacyjnych oraz innych wypadków losowych.

Zapraszamy na cykl czterech spotkań, które pomogą uczestnikom przejść drogę od poczucia bezsilności, bólu, beznadziei do odnalezienia lekarstwa – uzdrowienia, które będzie przejściem do uwielbienia i dziękczynienia – nowej rzeczywistości życia, nowej pamięci o osobie która zginęła i nowej perspektywie życia zaangażowania dzisiaj.
CZYTAJ DALEJ

Meksykański egzorcysta: New Age to szkodliwa strategia szatana, by skłonić ludzi do buntu przeciwko Bogu

2026-05-04 20:40

[ TEMATY ]

new age

Adobe Stock

New Age to „szkodliwa, destrukcyjna i stosunkowo skuteczna strategia szatana na obecne czasy, za której pomocą stara się on skłonić ludzi do buntu przeciwko Bogu poprzez subtelne oszustwo, ukryte pod płaszczykiem duchowości, tolerancji, empatii i dobrej woli”. Taką opinię wyraził o. Andrés Esteban López Ruiz, egzorcysta archidiecezji Meksyk i sekretarz Archidiecezjalnej Komisji ds. Egzorcyzmów, w artykule opublikowanym na stronie internetowej Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów (IAE).

Jest on streszczeniem referatu wygłoszonego na 15. Międzynarodowej Konferencji IAE, która odbyła się we wrześniu ub. roku w Sacrofano pod Rzymem.
CZYTAJ DALEJ

Dziękczynienia za 20 lat posługi Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej

2026-05-05 23:16

Biuro Prasowe AK

- Służba ma sens wtedy, kiedy jest cicha, ofiarna i wynika z miłości. Najpierw się jest szafarzem we własnym domu, szafarzem miłości, szafarzem otwartości, wsparcia – mówił bp Janusz Mastalski podczas dziękczynienia za 20 lat posługi Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w Archidiecezji Krakowskiej w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie.

Na początku liturgii proboszcz parafii, ks. Wojciech Ćwiękała CRL przypomniał słowa św. Jana Pawła II o Eucharystii w życiu Kościoła. – Gromadząc się dziś przy ołtarzu Chrystusa na sprawowaniu Najświętszej Ofiary, chcemy obudzić w sobie świadomość i pragnienie tego, że Eucharystia uświęca nas już tutaj na ziemi i prowadzi nas do bram nieba – mówił. Zaznaczył, że tą drogą szli święci i błogosławieni, wśród nich św. Stanisław Kazimierczyk, kanonik regularny z Bazyliki Bożego Ciała na krakowskim Kazimierzu. Kapłan podkreślił, że wspominany święty jest patronem Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej i Apostołem Eucharystii.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję