Reklama

Niedziela Lubelska

Warszawa/Wąwolnica

Laury dla chóru

Niedziela lubelska 1/2017, str. 3

[ TEMATY ]

festiwal

Archiwum Adama Łaguny

Chór Jubilate Deo zdobył Brązowy Dyplom

Chór Jubilate Deo zdobył Brązowy Dyplom

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W dniach 10-11 grudnia ub.r. w Warszawie odbył się 2. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. Na festiwal składały się przesłuchania konkursowe przeprowadzone w sali koncertowej Galerii Porczyńskich oraz koncerty w warszawskich i podwarszawskich kościołach z udziałem uczestniczących w imprezie chórów. Koncert galowy oraz ogłoszenie wyników odbyło się w bazylice Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. W festiwalu uczestniczyły chóry z Estonii, Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Czech oraz Polski. Występy oceniało międzynarodowe jury, któremu przewodniczył wybitny polski kompozytor prof. Romuald Twardowski. Miło nam poinformować, że reprezentant naszej archidiecezji chór Jubilate Deo z sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy (dyrygent Adam Łaguna) w kategorii chórów kameralnych zdobył Brązowy Dyplom.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-12-28 14:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

10 lat Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Sacrum Non Profanum”

Niedziela szczecińsko-kamieńska 32/2014, str. 6-7

[ TEMATY ]

festiwal

ARCHIWUM FESTIWALU

Festiwal Muzyczny „Sacrum Non Profanum” stworzyli w 2005 r. na bazie organizowanego przez Uniwersytet Szczeciński cyklu koncertów „Przez muzykę do świata wartości” prof. Bohdan Boguszewski – dyrygent, prof. Marek Jasiński – kompozytor i dr Mikołaj Szczęsny – muzykolog.

W zamierzeniach pomysłodawców Festiwalu było przede wszystkim ofiarowanie słuchaczom szans intensywnego przeżywania sztuki interpretowanej przez wybitnych muzyków we wspaniałych wnętrzach zachodniopomorskich kościołów. Na miejsce Festiwalu wybrano Trzęsacz – małą wioskę rybacką, której atrakcją turystyczną był kościół z murami „zabieranymi” od wielu lat przez Bałtyk.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Andrzeja Apostoła

[ TEMATY ]

nowenna

Św. Andrzej Apostoł

wikipedia.org

św. Andrzej Apostoł

św. Andrzej Apostoł

9-dniowe nabożeństwo (21-29 listopada) do św. Andrzeja w celu uproszenia potrzebnych łask za Jego przyczyną. Chcąc łatwiej dostąpić łaski, dobrze w czasie nowenny wyspowiadać się i przyjąć nabożnie Komunię św.

Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca wiernych i ogień miłości Twojej racz w nich zapalić.
CZYTAJ DALEJ

Kolędnicy Misyjni

2025-11-28 13:57

Archiwum Wydz. Misyjnego AK

Kolędnicy z parafii MB Dobrej Rady w Krakowie

Kolędnicy z parafii MB Dobrej Rady w Krakowie

Przypominają wszystkim, że Boże Narodzenie to czas, w którym każdy człowiek – niezależnie od miejsca, w którym żyje – jest kochany przez Boga.

Każdego roku, gdy w naszych domach rozbrzmiewają kolędy, a serca wypełnia radość Bożego Narodzenia, na ulice, do szkół, parafii i domów wyruszają Kolędnicy Misyjni.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję