Reklama

Diecezja siedlecka

.. flesz

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Męski Różaniec 2 października ulicami Łosic przeszedł Męski Różaniec. Wydarzenie rozpoczęła Msza św. w kościele św. Zygmunta Króla. Po Eucharystii mężczyźni z różańcami w dłoniach przemaszerowali ulicami 1 Maja, Targową i Narutowicza. Męski Różaniec w Łosicach odbywa się w pierwsze soboty miesiąca.

Muzyczny Poranek Serpelice, znany kurort nad Bugiem, po raz pierwszy znalazły się na mapie koncertowej 3. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego, który organizowany jest w Białej Podlaskiej – rodzinnym mieście zmarłego pięć lat temu propagatora muzyki klasycznej. Doskonale znał on Serpelice – spędzał tu z rodzicami i siostrą całe wakacje. Poranek Muzyczny w serpelickim kościele (19 września) nosił tytuł Od Bacha do Pucciniego. Wystąpili w nim: Małgorzata Długosz (śpiew), Mirosław Feldgebel (fortepian) i Kamila Wąsik-Janiak (skrzypce). Koncert prowadził Krzysztof Korwin-Piotrowski, dyrektor fundacji Orfeo i Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Bieg „Tropem Wilczym” W lesie na terenie miejscowości Jeziory k. Łosic 2 października odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. W tym roku trasa liczyła 1963 m. W ten sposób organizatorzy odwołali się do roku, w którym zginął w walce ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. Przewidziano również kategorię nordic walking.

Koronka na ulicach 28 września, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki – spowiednika św. Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi diecezji siedleckiej zamieniły się w miejsca modlitwy. Do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego na ulicach zaprosiły m.in. parafie w: Siedlcach, Sokołowie Podlaskim, Radzyniu Podlaskim, Łukowie i Garwolinie. /

2021-10-05 10:32

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nikt z nas nie jest bez winy

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Agata Kowalska

Rozważania do Ewangelii Mt 26, 14-25.

Środa, 1 kwietnia. Środa Wielkiego Tygodnia.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: apostolstwo świeckich obejmuje cały świat

2026-04-01 10:24

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Vatican Media

„Szerokie pole apostolatu świeckich nie ogranicza się do przestrzeni Kościoła, lecz rozciąga się na cały świat. Kościół jest bowiem obecny wszędzie tam, gdzie jego dzieci wyznają Ewangelię i dają o niej świadectwo” - powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Kontynuując cykl katechez na temat dokumentów II Soboru Watykańskiego papież mówił o roli świeckich w Ludzie Bożym nawiązując do Konstytucji dogmatycznej Lumen gentium.

Kontynuujemy naszą drogę refleksji na temat Kościoła, tak jak nam go ukazuje soborowa Konstytucja Lumen gentium (LG). Dzisiaj zajmujemy się jej czwartym rozdziałem, który mówi o świeckich. Pamiętamy wszyscy o tym, co lubił powtarzać Papież Franciszek: „Świeccy stanowią olbrzymią większość Ludu Bożego. W ich służbie pozostaje mniejszość: wyświęceni szafarze” (Adhort. apost. Evangelii gaudium, 102).
CZYTAJ DALEJ

Donald Trump: w ciągu następnych tygodni będziemy mocno atakować Iran

2026-04-02 07:20

[ TEMATY ]

Donald Trump

PAP/EPA/ALEX BRANDON / POOL

W ciągu następnych dwóch-trzech tygodni będziemy mocno atakować Iran; ten kraj powróci do epoki kamienia - zapowiedział w wygłoszonym w środę orędziu do narodu prezydent USA Donald Trump.

Trump zapewnił, że wojska USA są blisko zrealizowania głównych celów strategicznych operacji zbrojnej w Iranie. Podziękował też sojusznikom na Bliskim Wschodzie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję