Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Żywiec

Misterium pod Grojcem

Po raz szósty w amfiteatrze zostanie wystawione Misterium Męki Pańskiej.

Niedziela bielsko-żywiecka 11/2023, str. II

[ TEMATY ]

misterium Męki Pańskiej

Karolina Krasowska

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W rolę ewangelicznych postaci wcieli się 80 aktorów amatorów pod kierunkiem zawodowego aktora Eugeniusza Jachyma. Wiele osób już miało możliwość zobaczyć Pasję Beskidzką. Zawsze to przejmujące widowisko w żywieckim amfiteatrze ogląda kilka tysięcy osób. W tym roku pomimo tego samego ewangelijnego scenariusza będzie można zobaczyć misterium w nowej oprawie wizualnej. Dzięki Grupie Artystycznej Kama publiczność zobaczy nowoczesne aranżacje ogniowe i świetlne. Bilety będzie można kupić w kasie Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu, parafialnej kawiarni „Przystań”, zakrystii żywieckiej konkatedry oraz parafii w Wieprzu. W dniu Pasji Beskidzkiej bilety będzie można zakupić również w żywieckim amfiteatrze. /TT

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-03-07 14:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Góra Kalwaria: W sobotę po raz 10. Misterium Męki Pańskiej

[ TEMATY ]

misterium Męki Pańskiej

Ks. Jan M. Rokosz MIC

Wieczernik na Mariankach w Górze Kalwarii – tu powstało nowe sanktuarium diecezjalne Mazowsza

Wieczernik na Mariankach w Górze Kalwarii – tu powstało nowe sanktuarium diecezjalne Mazowsza

Już po raz dziesiąty w Górze Kalwarii odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Zwyczaj ten, wznowiony kilkanaście lat temu po 200-letniej przerwie, nawiązuje do misteriów pasyjnych, które były odgrywane w Nowej Jerozolimie - jak przeszłości nazywało się to podwarszawskie miasto. Inscenizacja przygotowywana w całości przez amatorów i będąca największym na Mazowszu misterium pasyjnym, rozpocznie się w sobotę 1 kwietnia o godz. 15.00 na Rynku Miejskim.

Widowisko rozpocznie scena historyczna, odwołująca się do tradycji wpisywania wyroku wydanego na Jezusa do akt miejskich – odczytany zostanie „Dekret Piłata”, pochodzący z 1761 roku.
CZYTAJ DALEJ

Kraków: Nazwał św. Jana Pawła II m.in. "bestią". Został skazany za obrazę uczuć religijnych!

2026-05-28 19:15

[ TEMATY ]

Kraków

św. Jan Paweł II

Agata Kowalska

Św. Jan Paweł II

Św. Jan Paweł II

Zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Krakowie z 15 maja br. Franciszek Vetulani skazany został za obrazę uczuć religijnych i znieważanie Papieża Polaka. Archidiecezja krakowska publikuje komunikat dotyczący mężczyzny, który został skazany za obrazę uczuć religijnych poprzez „publiczne znieważenie (...) osoby Świętego Jana Pawła II”.

We wpisie, Franciszek Vetulani nazwał świętego m.in. "bestią", "najpodlejszym Polakiem", "kanalią" i "ojcem piekła kobiet", na dodatek jego kult określił "patologicznym".
CZYTAJ DALEJ

PILNE: Pożar zabytkowego Spichlerza w Olsztynie k. Częstochowy. Ponad sto lat historii w ogniu

2026-05-29 18:13

[ TEMATY ]

pożar

Archiwum restauracji

W piątkowe popołudnie wybuchł groźny pożar zabytkowego hotelu i restauracji „Spichlerz” w Olsztynie koło Częstochowy. Na miejscu trwa dramatyczna walka strażaków o uratowanie tego niezwykle cennego pomnika staropolskiej architektury drewnianej. Ogień zajął dach budynku.

Jak poinformował oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, zgłoszenie o pożarze wpłynęło około godziny 16:45. Płonie około 20 metrów kwadratowych dachu obiektu. Sytuacja jest na tyle poważna, że do walki z żywiołem skierowano natychmiast znaczne siły – na miejscu działa obecnie aż 15 zastępów straży pożarnej. Strażacy robią wszystko, aby ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałą część drewnianej konstrukcji.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję