Reklama

Niedziela plus

Poznań

Dbają o piękno liturgii

Tegoroczny Archidiecezjalny Dzień Lektora odbędzie się w Seminarium Księży Chrystusowców na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dzień Lektora rozpocznie się 8 lutego o godz. 9.30 modlitwą. Przewidziano w nim m.in.: dla młodzieży – konferencję ks. dr. Przemysława Zgóreckiego, który przedstawi dowody na istnienie Pana Boga; dla dorosłych – konferencję ks. dr. prał. Henryka Szymczaka, który opowie ciekawe historie o kobietach w Biblii, a ks. Damian Dudkowiak przedstawi, jak wygląda duszpasterstwo kobiet w praktyce. Następnie rozpoczną się gry i zabawy biblijno-liturgiczne, będą poczęstunek oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Spotkanie zwieńczy uroczysta Msza św. w katedrze poznańskiej o godz. 14, podczas której do lektorskiej wspólnoty dołączą nowi członkowie, a obecni lektorzy odnowią swoje przyrzeczenia lektorskie. Eucharystii przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański. W ubiegłym roku pasterz Kościoła poznańskiego udzielił błogosławieństwa osiemdziesięciu dwóm lektorom, jednemu nowemu psałterzyście oraz sześciu nowym ceremoniarzom.

Dzień ten jest także okazją do formacji duchowej lektorów, którzy podczas liturgii przekazują słowo Boże. Organizatorzy zachęcają wszystkich, którzy również pragną włączyć się w ten sposób w piękno liturgii, do wzięcia udziału w tegorocznych kursach. Więcej informacji o zbliżających się turnusach dla lektorów, ceremoniarzy, psałterzystów oraz lektorów dorosłych – na stronie: www.ministranci.archpoznan.pl . /edc

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-02-04 13:42

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kopia Obrazu Jasnogórskiego weźmie udział w beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

Ponad 300 parafii w archidiecezji poznańskiej uczestniczyło już w nawiedzeniu Obrazu Jasnogórskiego, dwukrotnie przerwanym przez pandemię koronawirusa. 10 września Obraz nawiedzenia, który znajdował się przy łożu śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego, zostanie przewieziony do Warszawy na uroczystości beatyfikacyjne Prymasa Tysiąclecia.

2 września ikona Matki Bożej Częstochowskiej dotarła do parafii w Sierakowie. We wprowadzeniu Obrazu, obok ojców paulinów i kapłanów dekanatu, brał udział bp Grzegorz Balcerek.
CZYTAJ DALEJ

Różaniec ze św. Janem Pawłem II

2025-10-21 20:55

[ TEMATY ]

rozważania różańcowe

Vatican Media

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Jan Paweł II

Bóg nie pogodził się ze śmiercią człowieka. Chrystus przyszedł na świat, aby o tym świat przekonać. Chrystus umarł na krzyżu i został złożony do grobu, by temu właśnie dać świadectwo: Bóg nie pogodził się ze śmiercią człowieka! Jest bowiem Bogiem żyjących, a nie umarłych (…) Chrystus zmartwychwstał w określonym momencie dziejów, ale wciąż pragnie powstawać z martwych w życiu niezliczonej rzeszy ludzi, w życiu jednostek i ludów. Owo powstawanie z martwych wymaga współdziałania człowieka, współdziałania wszystkich ludzi. Ale w tym zmartwychwstaniu zawsze ujawnia się tamto życie, które przed tylu wiekami w wielkanocny poranek pokonało grób. Wszędzie tam, gdzie serce, przezwyciężając egoizm, przemoc, nienawiść, pochyla się z miłością ku temu, kto jest w potrzebie, tam i dziś zmartwychwstaje Chrystus (…) Wszędzie tam, gdzie umiera człowiek, który przeszedł przez życie wierząc, miłując i cierpiąc, zmartwychwstanie Chrystusa świętuje swe ostateczne zwycięstwo.
CZYTAJ DALEJ

5 powodów, dla których warto wybrać Cypr na wakacje

2025-10-22 19:46

[ TEMATY ]

wyspa

Cypr na wakacje

plaże

Adobe Stock

Cypr

Cypr

Cypr to kierunek, który nie bez powodu od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. Wyspa zachwyca różnorodnymi plażami, wyjątkową kuchnią i świetną pogodą niemal przez cały rok, a do tego ma bogatą historię i świetnie rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Jeśli szukasz miejsca, które pozwoli Ci połączyć relaks nad morzem z odkrywaniem ciekawych atrakcji, ta śródziemnomorska wyspa będzie strzałem w dziesiątkę. Sprawdź pięć powodów, dla których warto postawić właśnie na Cypr.

Na Cyprze możesz liczyć na ponad 300 słonecznych dni w roku – to jeden z najbardziej nasłonecznionych zakątków Europy. Latem temperatury dochodzą nawet do 35-40°C, co czyni wyspę rajem dla osób spragnionych naprawdę gorących wakacji. Jednak równie atrakcyjny jest wiosenny i jesienny Cypr. W maju i październiku panują tu przyjemne temperatury (około 24-28°C), które sprzyjają zarówno plażowaniu, jak i zwiedzaniu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję