Reklama

Czynią dobro

Do Domu Biskupiego w Zielonej Górze zaproszone zostały siostry zakonne posługujące na terenie naszej diecezji. W spotkaniu opłatkowym, które odbyło się 29 stycznia, uczestniczyli bp Stefan Regmunt, bp Paweł Socha oraz bp Adam Dyczkowski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na opłatkowe spotkanie z Księżmi Biskupami przyjechało ponad 60 sióstr zakonnych z różnych zakątków diecezji - z Żar i Żagania, Gubina, Gorzowa, Kożuchowa, Świebodzina, Kostrzyna nad Odrą, Wschowy, Nowej Soli i Rokitna oraz Zielonej Góry. W imieniu sióstr życzenia świąteczne, noworoczne, jubileuszowo-rocznicowe i imieninowe przekazała Pasterzom s. Danuta Lipińska USJK. - Ten czas początku roku, jeszcze ciągle w promieniach Bożego Narodzenia, otwiera nasze serca na dar Przychodzącego i wszystkie Jego łaski. Dziś tymi łaskami chcemy podzielić się między sobą i z naszymi drogimi Pasterzami.
W świątecznej atmosferze, przy śpiewie kolęd, wypowiadane były życzenia.
Bp Stefan Regmunt, zwracając się do swoich gości, przypomniał postać Róży Elżbiety Czackiej - założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, powołanego do pracy wśród ociemniałych w szkołach i warsztatach dla niewidomych. Gdy straciła wzrok, Czacka podjęła wezwanie pracy na rzecz osób niewidomych. „Możesz jeszcze dużo dobrego zrobić dla innych” - takie wezwanie usłyszała matka Czacka i słowa z tego wezwania Jezus kieruje również dziś. Wśród grup, do których Jezus ma prawo skierować takie słowa, są osoby konsekrowane, osoby duchowne - mówił bp Regmunt. - Każdego roku przeżywamy takie święta, w czasie których możemy zbliżyć się do Lekarza ciał i dusz i otrzymać wzmocnienie dla naszego życia. Spotykamy się, wspominając wydarzenie, że przyszedł do nas ktoś, kto chce nasze życie uczynić sensownym i pomóc nam się zbawić”.
W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej pracuje ponad 200 sióstr zakonnych, które posługują m.in. w parafiach, szkołach, szpitalach, domach dziecka, przedszkolach i hospicjach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2011-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Varden na rekolekcjach dla Papieża o walce duchowej i pokoju

2026-02-22 20:02

[ TEMATY ]

rekolekcje

Vatican Media

Bp Varden

Bp Varden

Bp Erik Varden rozpoczął głoszenie rekolekcji wielkopostnych dla Papieża i przełożonych Kurii Rzymskiej. Jest on biskupem Trondheim w Norwegii i przewodniczącym Episkopatu Krajów Nordyckich. W przeszłości był opatem trapistów w Anglii. Jest konwertytą z luteranizmu. Publikujemy skrót jego pierwszego rozważania.

Wielki Post konfrontuje nas z tym, co istotne. Prowadzi nas — materialnie i symbolicznie — w przestrzeń ogołoconą z nadmiaru. I tak rzeczy, które łatwo nas rozpraszają, nawet te same w sobie dobre, zostają na pewien czas odsunięte. Podejmujemy wstrzemięźliwość zmysłów.
CZYTAJ DALEJ

Historyczne wydarzenie w Asyżu

2026-02-10 14:28

Niedziela Ogólnopolska 7/2026, str. 12-13

[ TEMATY ]

Św. Franciszek z Asyżu

Archiwum o. Giulio Cesareo

Szczątki Biedaczyny z Asyżu

Szczątki Biedaczyny z Asyżu

Po raz pierwszy zostały wystawione doczesne szczątki św. Franciszka – mówi o. Giulio Cesareo, franciszkanin.

Podczas uroczystości św. Franciszka, patrona Włoch, 4 października 2025 r., na dolnym placu przed asyską bazyliką podano tę sensacyjną wiadomość. Wydarzenie to wpisuje się w obchody 800. rocznicy śmierci Biedaczyny z Asyżu (1226 – 2026) i ma miejsce w dniach 22 lutego – 22 marca 2026 r. Z racji jubileuszu szczątki świętego zostały wyniesione z krypty i wystawione u stóp ołtarza papieskiego w dolnym kościele.
CZYTAJ DALEJ

Papież do salezjanów: służycie tam, gdzie Jezus chce być obecny

2026-02-22 18:25

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Kontynuujecie tak ważną posługę w wielu częściach świata, również tam, gdzie jest wojna, gdzie jest konflikt, gdzie jest ubóstwo – tam, gdzie Jezus chce być obecny – powiedział Ojciec Święty do salezjanów podczas wizyty w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzymie. Dodał, że jako chłopak, gdy rozeznawał swoje powołanie odwiedził wspólnotę salezjańską - relacjonuje Vatican News.

Podziel się cytatem „Ale może coś jednak pozostało w moim sercu, także związanego z wami, ze wspólnotą salezjańską. I rzeczywiście, w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy pontyfikatu odwiedziłem więcej wspólnot salezjańskich niż augustiańskich. Dlatego jestem wam naprawdę bliski” – podkreślił Leon XIV.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję