Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Etyka zagmatwana

Rodzaj ekwilibrystyki etycznej o wysokim stopniu zagmatwania zaprezentowała Rada Etyki Mediów w swym oświadczeniu na temat wyemitowanego niedawno przez Program I TVP filmu o Radiu Maryja. Przypomnijmy, że w szerokich kręgach oceniono go jednoznacznie jako klasyczny wzór knota, który - jak przewidujemy - wkrótce trafi do podręczników dla dziennikarzy jako przykład skrajnego braku obiektywności. Rada nad knotem zastanawiała się długo, czego efektem stała się bełkotliwa konstrukcja myślowa. Rada mianowicie stwierdziła na początku swej enuncjacji, że film sprawia wrażenie tendencyjnego, aby w drugiej części zrobić zwrot o 180 stopni i zaskakująco uznać, że jest ważny. Jedynymi, którzy zgodzą się z taką logiką, są pensjonariusze izb wytrzeźwień, i to tylko w pierwszych godzinach pobytu.

Saga rodów Kwaśniewskich i Millerów

Podczas świąt na szklanym ekranie zaroiło się od wejść na antenę Pana Prezydenta, a na deser widzowie mogli sobie popatrzeć na Aleksandrę Miller (zbieżność nazwisk z urzędującym Premierem RP nieprzypadkowa). I tak:
Wigilia:
9.35 Świąteczne prezenty - widowisko dla dzieci, cz. I, honorowy gość - Aleksandra Miller (TVP 1). 16.20 Kolęda w Libanie - koncert w Polskiej Jednostce Sił Pokojowych ONZ, honorowy gość - Aleksander Kwaśniewski, cz. I (TVP 2). 19.00 Kolędowanie bez barier - spotkanie wigilijne Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej (TVP 2). 21.15 Kolęda w Libanie - koncert w Polskiej Jednostce Sił Pokojowych ONZ, honorowy gość - Aleksander Kwaśniewski, cz. II (TVP 2).
Pierwszy dzień świąt
11.05 Świąteczne prezenty - widowisko dla dzieci, cz. II, honorowy gość - Aleksandra Miller (TVP 1). 13.05 Żyć z pasją - film dokumentalny o Jolancie Kwaśniewskiej (TVP 1). 14.50 Świąteczne prezenty - widowisko dla dzieci, cz. I, honorowy gość - Aleksandra Miller (TV Polonia). 16.45 Kolędowanie bez barier - spotkanie wigilijne Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej (TVP 3).
Drugi dzień świąt
15.25 Świąteczne prezenty - widowisko dla dzieci, cz. III, honorowy gość - Aleksandra Miller (TVP 1).
Na kolejne hity z tego gatunku poczekamy do Wielkanocy.

Metoda ukręcania łba sprawie

Adam Michnik i jego Gazeta Wyborcza oskarżyli innego potentata medialnego - Lwa Rywina o chęć wymuszenia gigantycznej łapówki - coś koło 17,5 mln dolarów. Rywin - jak twierdzi Michnik - miał występować w imieniu niedookreślonych kół związanych z władzą. Zaproponował załatwienie takich zmian w prawie, które pozwoliłyby spółce wydającej Gazetę Wyborczą zakup telewizji POLSAT. Oczywiście, nic za darmo. Usługa miała kosztować wspomniane miliony "zielonych". Z niektórych wypowiedzi wynika, że trwa proces ukręcania łba sprawie. Chyba się uda, bo do tej pory metoda przynosiła rewelacyjne skutki.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

IPN: w Woli Ostrowieckiej ujawniono szczątki co najmniej 38 osób

2026-07-20 19:17

[ TEMATY ]

IPN

IPN

Rozpoczął się drugi tydzień prac ekshumacyjnych w Woli Ostrowieckiej na Wołyniu. Dotychczas ujawniono szczątki co najmniej 38 osób. W miarę dalszej eksploracji jamy grobowej sukcesywnie ujawniane są kolejne ofiary – poinformowało w poniedziałek Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN.

Dawne wsie Ostrówki i Wola Ostrowiecka znajdują się obecnie w gminie wiejskiej Riwne w rejonie (powiecie) kowelskim obwodu wołyńskiego.
CZYTAJ DALEJ

Bydgoszcz: komunikat po nielegalnych konsekracjach biskupich w Bractwie św. Piusa X

2026-07-21 07:13

[ TEMATY ]

komunikat

Episkopat News

Bp Krzysztof Włodarczyk

Bp Krzysztof Włodarczyk

Konsekracje biskupie dokonane 1 lipca przez biskupów Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X bez mandatu Stolicy Apostolskiej stanowią akt schizmy i wiążą się z karą ekskomuniki - przypomniał biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk w komunikacie opublikowanym 20 lipca. Hierarcha wezwał wiernych, by nie uczestniczyli w celebracjach sprawowanych przez duchownych Bractwa oraz pozostali w pełnej komunii z papieżem Leonem XIV i Kościołem katolickim.

Komunikat jest odpowiedzią na wydarzenia z 1 lipca 2026 roku, kiedy - w uroczystość Najdroższej Krwi Pana Jezusa według Mszału św. Jana XXIII - biskupi Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X: Alfons de Galarreta i Bernard Fellay udzielili sakry biskupiej czterem kapłanom Bractwa bez mandatu Stolicy Apostolskiej i wbrew woli papieża Leona XIV. Biskup bydgoski oparł swoje stanowisko na Dekrecie i Nocie wyjaśniającej Dykasterii Nauki Wiary z 2 lipca 2026 roku.
CZYTAJ DALEJ

WTA: tenisistki będą musiały przejść jednorazowe testy genetyczne

2026-07-21 17:30

[ TEMATY ]

tenis

Adobe Stock

Tenisistki będą musiały przejść jednorazowy test genetyczny, aby móc rywalizować w turniejach kobiet - poinformowała organizacja WTA, zarządzająca kobiecymi rozgrywkami. Nowe przepisy weszły w życie we wtorek.

WTA poinformowała, że jednorazowy test na obecność genu SRY, który pomaga w ustaleniu płci biologicznej, można wykonać za pomocą wymazu z policzka lub badania krwi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję