Reklama

Chcą korespondować

Aby nawiązać kontakt z osobami ogłaszającymi się w tej rubryce, należy napisać do nich list, zaznaczyć numer ogłoszenia, a redakcja przekaże go wskazanej osobie.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

4132. Czytelniczka z Pomorza
Jestem mężatką, mam 42 lata i 10-letnie dziecko. Poszukuję bratnich dusz. Interesuję się polityką, dobrą książką, wartościowym filmem, lubię razem z rodziną poznawać nowe miejsca - bliższe i dalsze. Jestem osobą raczej nieśmiałą, wrażliwą, nie idę z prądem. Szukam ludzi, którzy cenią prawdę, szczerość, lojalność. Mogę korespondować także drogą elektroniczną.

4133. Mariola z Bydgoskiego
Mam 38 lat. Bardzo pragnę z kimś korespondować. Mieszkam w mieście. Kocham Boga, który nadaje sens naszemu życiu. Czekam na listy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

4134. Czytelniczka z woj. podkarpackiego
Jestem 41-letnią panną, osobą o spokojnym usposobieniu, wierzącą i praktykującą. Lubię muzykę, przyrodę, podróże i zwierzęta. Cenię przyjaźń, szacunek, uczciwość. Szukam bratniej duszy, a może nawet kogoś na dobre i na złe. Czekam na listy od osób w podobnym wieku.

4135. Jerzy z Kielc
Mam 53 lata. Jestem kawalerem, przewlekle chorym, na rencie inwalidzkiej. Jestem osobą wierzącą, wyznającą wartości chrześcijańskie, spokojną, wrażliwą, uczuciową i szczerą. Bardzo lubię czytać książki i czasopisma religijne, słuchać dobrej muzyki. Szukam osoby o pogodnym usposobieniu, kierującej się w życiu zasadami wiary katolickiej.

4136. Alicja z USA
Jestem osobą samotną po sześćdziesiątce, cieszę się zdrowiem i dobrą kondycją. Obecnie mieszkam w USA. Jestem katoliczką. Kieruję się wartościami religijnymi. Cenię u ludzi religijność, prawdomówność, rozwagę w postępowaniu i uczciwość. Traktuję innych z szacunkiem. Prowadzę spokojny tryb życia. Chętnie pomagam potrzebującym. Lubię teatr, muzykę, spacery, podróże. Jestem patriotką - kocham swoją Ojczyznę.

2008-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Intencje Leona XIV - „kompasem” dla Kościoła

2026-01-30 16:48

[ TEMATY ]

Leon XIV

Papieskie intencje modlitewne na 2027 rok

Vatican Media

„Modlitwa, która otwiera oczy, poszerza serce i przywraca godność codzienności” - tak dyrektor Papieskiej Światowej Sieci Modlitwy, jezuita o. Cristóbal Fones, określił intencje modlitewne Papieża Leona XIV na rok 2027, ogłoszone 30 stycznia w Watykanie. Nazwał je „duchowym i duszpasterskim kompasem” Kościoła.

Jak podkreślił o. Fones, intencje na kolejne miesiące tworzą „kompas”, który ma prowadzić Kościół „od życia wewnętrznego ku najbardziej konkretnym wyzwaniom współczesnego świata”.
CZYTAJ DALEJ

Ukradła ewangeliarz z kościoła i spaliła. 41-letniej Ukraince grozi kara więzienia

2026-01-30 19:21

[ TEMATY ]

kradzież

nowy-tomysl.policja.gov.pl/radiomaryja.pl

14 stycznia w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Chopina w Nowym Tomyślu doszło do zdarzenia polegającego na kradzieży ewangeliarza. W toku prowadzonych czynności policja zatrzymała 41-letnią kobietę, mieszkankę powiatu nowotomyskiego. W związku z kradzieżą oraz zniszczeniem mienia grozi jej kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili funkcjonariusze, pierwszym źródłem informacji był zapis z kościelnego monitoringu, na którym widoczna jest osoba wchodząca do świątyni, a następnie opuszczająca ją z księgą liturgiczną. Dalsze ustalenia wykazały, że ewangeliarz został zniszczony poprzez spalenie.
CZYTAJ DALEJ

W diecezji sosnowieckiej w lutym ukaże się raport komisji ds. nadużyć; bp Ważny: chcemy być słowni

2026-01-31 07:33

[ TEMATY ]

bp Artur Ważny

Karol Porwich/Niedziela

Bp Artur Ważny

Bp Artur Ważny

Przez lata nie wyobrażaliśmy sobie w ogóle jako społeczeństwo, też jako Kościół, że to jest taka trauma. Myśleliśmy, że to jest doświadczenie związane z szóstym przykazaniem, a dziś wiemy, że to dotyka piątego przykazania: nie zabijaj, czyli wręcz czasem uderza w życie człowieka - powiedział w rozmowie z Polskifr.fr ordynariusz sosnowiecki bp Artur Ważny. W lutym w tej diecezji ukaże się raport komisji ds. nadużyć.

Bp Ważny objął diecezję sosnowiecką w 2024 r. w trudnym dla niej czasie. Od tego momentu udało mu się lepiej poznać lokalny Kościół. „Przebywanie z ludźmi, przebywanie z kapłanami, pokazuje mi, jak bogaty to jest Kościół, różnorodny. On się składa z części trzech różnych diecezji i każda ma swoje bogactwo - opowiedział rozmówca Polskifr.fr. - To jest lud ciężkiej pracy i widzę, że to są też ludzie twardo stąpający po ziemi, ale też ci, co zostali w Kościele są bardzo oddani, bardzo z Kościołem związani”. Ordynariusz podziwia wielu lokalnych kapłanów, którzy „w niełatwej sytuacji potrafią prowadzić parafię i wciąż są chętni, żeby być proboszczami”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję