Reklama

Pontyfikat Jana Pawła II

Konkurs z kuponem

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wielokrotnie docierała do nas opinia, że podziwiamy Ojca Świętego Jana Pawła II, ale go nie słuchamy czy też nie znamy jego nauczania. Redakcja „Niedzieli” chce zaprzeczyć podobnym stereotypom. W związku ze zbliżającą się upragnioną beatyfikacją Jana Pawła II na naszych łamach co tydzień pojawiać się będą konkursowe pytania dotyczące pontyfikatu Papieża Polaka. Odpowiedzi prosimy wpisywać na specjalnych kuponach, a po zgromadzeniu wszystkich przesłać pod adresem „Niedzieli” do 13 maja 2011 r. Ostatnie pytanie z kuponem ukaże się w „Niedzieli” z datą 1 maja 2011 r. Rozstrzygnięcie konkursu zostanie ogłoszone w numerze z datą 12 czerwca 2011 r. Regulamin konkursu zamieszczony jest na stronie internetowej: www.niedziela.pl, gdzie co tydzień można znaleźć stosowne podpowiedzi, dzięki którym łatwiejsze będzie znalezienie odpowiedzi. Uczestnicy konkursu wezmą udział w losowaniu nagród. Na zwycięzców czekają cenne wydawnictwa albumowe i książkowe, poświęcone Janowi Pawłowi II.
Uwaga!
Prosimy nie przesyłać do redakcji pojedynczych kuponów konkursowych, lecz je gromadzić. Na wszystkie zebrane kupony oczekujemy dopiero po zakończeniu konkursu, czyli po ukazaniu się „Niedzieli” z datą 1 maja 2011 r.

Kogo Jan Paweł II odwiedził w poliklinice Gemellego w Rzymie tuż po swoim wyborze?

Kupon został zamieszczony w wersji papierowej „Niedzieli”, w numerze 15, na str. 19

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2011-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykanistka agencji Ansa: kardynał Krajewski zrewolucjonizował urząd papieskiego jałmużnika

2026-03-12 17:14

[ TEMATY ]

kard. Konrad Krajewski

papieski jałmużnik

Vatican Media

Kardynał Konrad Krajewski zrewolucjonizował urząd papieskiego jałmużnika - powiedziała PAP watykanistka włoskiej agencji prasowej Ansa, Manuela Tulli. Tak podsumowała prawie 13 lat posługi kardynała Krajewskiego jako jałmużnika. W czwartek został on mianowany przez papieża Leona XIV metropolitą łódzkim.

- Kardynał Krajewski zrewolucjonizował urząd jałmużnika. Był zawsze obecny w terenie; od tak wielu misji na Ukrainie po troskę o bezdomnych mieszkających w okolicach Watykanu - podkreśliła watykanistka.
CZYTAJ DALEJ

List Józefa Ulmy do Rodziców

2026-03-11 20:56

[ TEMATY ]

Ulmowie

bł. rodzina Ulmów

BP KEP

W związku ze zbliżającą się rocznicą śmierci błogosławionej Rodziny Ulmów ukazała się książka „ULMOWIE. Rękopisy”, zawierająca niepublikowane dotąd zapiski, listy oraz fotografie dokumentujące życie Józefa i Wiktorii Ulmów. Publikacja oparta jest na autentycznych materiałach z lat 1921–1944 i pozwala spojrzeć na historię rodziny z Markowej z niezwykle osobistej perspektywy – poprzez ich własne słowa, notatki oraz rodzinne dokumenty.

W książce znalazły się m.in. prywatne zapiski Józefa Ulmy, jego listy, refleksje z okresu służby wojskowej, a także świadectwa zainteresowań nauką i edukacją dzieci. Całość uzupełniają niepublikowane dotąd fotografie pokazujące codzienność rodziny. Szczególnym symbolem publikacji jest dopisek „Tak”, zapisany ołówkiem przez Józefa Ulmę na marginesie rodzinnej Biblii przy przypowieści o miłosiernym Samarytaninie. Dla wielu badaczy i biografów to właśnie ten fragment Pisma Świętego stał się duchowym mottem życia rodziny.
CZYTAJ DALEJ

Przedświąteczna Zbiórka Żywności „Tak, pomagam”

2026-03-12 22:10

plakat organizatorów

Coraz bliżej Wielkanoc. Jak co roku chcemy przekazać najuboższym świąteczne paczki i w ten sposób przypomnieć im, że nie są sami.

Dlatego w piątek i sobotę ( 13- 14 marca) w całej Polsce odbędzie się Zbiórka Żywności „Tak, pomagam!”. Makaron, ryż, kasza, kawa, herbata, cukier, konserwy mięsne – te i inne produkty o długim terminie przydatności do spożycia są nieocenionym wsparciem dla osób ubogich, starszych i samotnych czy zmagających się z niepełnosprawnościami i chorobą. Bardzo często proszą nas też o podstawowe środki czystości, które są dla nich dużym wydatkiem.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję