Reklama

Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Mocno stój przy wierze ojców”
(Sługa Boży kard. August Hlond do rodaków na obczyźnie, 1931 r.)

W duchu dziękczynienia za 80 lat posługiwania Towarzystwa Chrystusowego będziemy modlić się przed Obliczem Maryi - Królowej Polski i Polonii o umocnienie wiary dla emigrujących Polaków. Trwajmy razem na modlitwie w Jasnogórskim Wieczerniku!

Zapraszają Chrystusowcy i Siostry Misjonarki Chrystusa Króla

Rozpoczęcie - Aula o. Kordeckiego
18.00-19.30 - Część powitalna
- Koncert zespołu kleryków „Gaudeamus”
Czuwanie - Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej
20.00-20.20 - Powitanie pielgrzymów - bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej
20.20-21.00 - Modlitwa różańcowa
21.00-21.20 - Apel Jasnogórski - ks. Tomasz Sielicki, przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego
21.30-23.00 - Modlitwa w intencjach duszpasterstwa polonijnego i o nowe powołania
23.00-24.00 - Modlitewne przygotowanie do Eucharystii
24.00-1.30 - Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego
1.30-2.30 - Nabożeństwo za Ojczyznę
2.30-3.30 - Nabożeństwo za rodziny doświadczone rozłąką emigracyjną
3.30-4.30 - Droga Krzyżowa
4.30 - Błogosławieństwo pielgrzymów i zakończenie

Jeśli nie możesz przybyć, intencje modlitwy na czuwanie prześlij pod adresem: czuwanie@chrystusowcy.pl, www.czuwanie.chrystusowcy.pl, tel. kontaktowy: Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego, +48 (61) 647-25-23, kom. +48 507-135-769.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2012-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Polak: kto rani ludzką godność - uderza w samego Boga

2025-11-14 18:30

[ TEMATY ]

abp Wojciech Polak

prymas

BP KEP

Abp Wojciech Polak

Abp Wojciech Polak

Każdy, kto uprzedmiatawia drugiego, kto w ten sposób sprzeciwia się ludzkiej godności, kto rani ją i znieważa (...) uderza również w Stwórcę, obraża i rani samego Boga - podkreślił dziś abp Wojciech Polak. W podwarszawskiej Falenicy Prymas Polski przewodniczył Mszy św. z udziałem uczestników szkolenia dla nowych delegatek i delegatów ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Metropolita gnieźnieński przywołał w homilii słowa papieża Franciszka, iż przestępstwa związane z wykorzystaniem seksualnym obrażają Boga, powodując u ofiar szkody fizyczne, psychiczne i duchowe oraz szkodzą wspólnocie wiernych. Powołał się także na spostrzeżenie obecnego papieża Leona XIV, iż w całym Kościele potrzebne jest zakorzenienie kultury zapobiegania, która nie toleruje żadnej formy nadużycia - ani władzy, ani autorytetu, ani sumienia, ani duchowego, ani seksualnego.
CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Zmarł ks. kan. Bogdan Wolniewicz

2025-11-14 19:15

[ TEMATY ]

diecezja świdnicka

śmierć kapłana

kapłan diecezji świdnickiej

ks. Bogdan Wolniewicz

Archiwum prywatne

Ks. kan. Bogdan Wolniewicz (1949-2025)

Ks. kan. Bogdan Wolniewicz (1949-2025)

W piątek 14 listopada 2025 roku, w 76. roku życia i 52. roku kapłaństwa, odszedł do Pana śp. ks. Bogdan Wolniewicz – kanonik Kapituły Kolegiackiej Matki Bożej Bolesnej i Świętych Aniołów Stróżów w Wałbrzychu, wieloletni proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Ząbkowicach Śląskich.

Ks. kan. Bogdan Wolniewicz urodził się 8 października 1949 roku w Wałbrzychu. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 1974 roku we Wrocławiu. Posługę duszpasterską pełnił jako wikariusz w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Oławie (1974–1981), a następnie w parafii Wniebowzięcia NMP we Wrocławiu-Ołtaszynie (1981–1988). W latach 1986–1988 służył Kościołowi jako obrońca węzła małżeńskiego w Metropolitalnym Sądzie Duchownym we Wrocławiu.
CZYTAJ DALEJ

„Pieśń słoneczna” św. Franciszka z Asyżu w teologii i sztuce

2025-11-15 22:21

Jms

- Rok jubileuszowy 2025 jest więc dla wszystkich chrześcijan związanych z duchowością franciszkańską okazją do celebracji 800. rocznicy powstania tego pięknego i głębokiego utworu” – uważa o. dr Zbigniew Wójcik OFMConv

W sobotę 15 listopada 2025 r. w Klasztorze św. Franciszka w Krakowie odbyło się sympozjum poświęcone „Pieśni słonecznej” św. Franciszka z Asyżu w teologii i sztuce (ujęcie interdyscyplinarne). Zostało ono zorganizowane przez Franciszkańskie Towarzystwo Naukowe.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję